Bielsko-Biała - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: kwiecień 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

SZPITAL WOJEWÓDZKI W BIELSKU-BIAŁEJ

AL.ARMII KRAJOWEJ 101
BIELSKO-BIAŁA
tel. +48 33 810 23 91

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 66 dni
Liczba osób oczekujących: 496

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

BESKIDZKIE CENTRUM ONKOLOGII-SZPITAL MIEJSKI IM.JANA PAWŁA II W BIELSKU-BIAŁEJ

WYZWOLENIA 18
BIELSKO-BIAŁA
tel. +48 33 498 40 00

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 65 dni
Liczba osób oczekujących: 598

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

VOXEL SPÓŁKA AKCYJNA

PARTYZANTÓW 63
BIELSKO-BIAŁA
tel. +48 33 875 74 61

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 65 dni
Liczba osób oczekujących: 832

Rezonans magnetyczny w Bielsko-Białej jest nieinwazyjnym badaniem umożliwiającym uzyskanie obrazów ciała w przekroju bez ingerencji promieniowania jonizującego. To metoda całkowicie bezpieczna i skuteczna podczas diagnostyki wielu chorób. Obrazowanie medyczne wykorzystuje pole magnetyczne oraz fale radiowe generowane przy użyciu komputera. Pozwala to na otrzymanie wysokiej jakości oraz szczegółowych obrazów tkanek i narządów w ciele. Badanie trwa zwykle od 20 do 60 minut.

Rezonans magnetyczny to badanie, które uznawane jest za wszechstronne. Stosuje się je do diagnostyki między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń w obrębie oka oraz ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby i innych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Rezonans magnetyczny w Bielsko-Białej nie wymaga ze strony pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Istotną kwestią jest konieczność podania środka kontrastującego. Jeżeli do wykonania rezonansu jest konieczne podanie środka z kontrastem, nie powinno się nic jeść na 2 godziny przed rozpoczęciem badania. Można pić wodę niegazowaną. Na czas rezonansu nie wolno mieć przy sobie żadnych elementów metalowych, ponieważ mogą zaburzyć wynik. To, co należy zdjąć przed badaniem to: biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe oraz inne metalowe przedmioty. Podczas badania głowy nie wolno mieć makijażu ani lakieru na włosach. Powinno się również powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które są zażywane na stałe.