Częstochowa - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: kwiecień 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO W CZĘSTOCHOWIE

"BONUS-DIAGNOSTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

UL. ZACISZAŃSKA 25A
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 734 856 343

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 80 dni
Liczba osób oczekujących: 988

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

LUX MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

PCK 1
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 22 880 90 80

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 103 dni
Liczba osób oczekujących: 856

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO W ZAKŁADZIE DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. N.M.P.

BIALSKA 104/118
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 34 367 30 05

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 25 dni
Liczba osób oczekujących: 282

PACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

LUX MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

MIROWSKA 15
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 22 880 90 80

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

TOMMA DIAGNOSTYKA OBRAZOWA SPÓŁKA AKCYJNA

WAŁY DWERNICKIEGO 43/45
CZĘSTOCHOWA
tel. +48 734 834 222

Rezonans magnetyczny w Częstochowie jest nieinwazyjnym badaniem umożliwiającym otrzymanie obrazów ciała w przekroju bez ingerencji promieniowania jonizującego. To metoda uznawana za bezpieczną i skuteczną przeznaczona do diagnostyki wielu chorób. To technika obrazowania medycznego, która wykorzystuje pole magnetyczne i generowane komputerowo fale radiowe. Pozwala to na otrzymanie bardzo dobrej jakości oraz szczegółowych obrazów tkanek i narządów w ciele. Badanie zajmuje zwykle 20-60 minut.

Rezonans magnetyczny jest badaniem, które ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Wykorzystuje się je do diagnostyki między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń w obrębie oka i ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby oraz pozostałych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Badanie w Częstochowie nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Ważną rzeczą jest konieczność przeprowadzenia badania z kontrastem. Jeżeli do przeprowadzenia badania jest wymagane podanie środka kontrastującego, nie powinno się przyjmować pokarmów na 2 godziny przed rozpoczęciem badania. Można pić wodę niegazowaną. Podczas rezonansu nie powinno się posiadać przy sobie żadnych elementów metalowych, ponieważ mają wpływ na wyniki. To, co należy zdjąć przed badaniem to: biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe oraz inne metalowe elementy. Podczas badania głowy nie wolno mieć makijażu ani produktów kosmetycznych na włosach. Powinno się także powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które zażywa się regularnie.