Gdynia - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: kwiecień 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

RADIOLOGICA POMORZE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

WÓJTA RADTKEGO 1
GDYNIA
tel. +48 58 690 77 22

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 116 dni
Liczba osób oczekujących: 1140

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "PRZYCHODNIA DĄBROWA -DĄBRÓWKA"

SOJOWA 24
GDYNIA
tel. +48 58 669 20 31

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 101 dni
Liczba osób oczekujących: 539

Rezonans magnetyczny w Gdyni to nieinwazyjne badanie, które umożliwia uzyskanie obrazów ciała w przekroju bez ingerencji promieniowania jonizującego. To metoda całkowicie bezpieczna i skuteczna przeznaczona do diagnostyki różnych schorzeń. To technika obrazowania medycznego, która wykorzystuje pole magnetyczne oraz generowane przy pomocy komputera fale radiowe. Pozwala to na otrzymanie wysokiej jakości i szczegółowych obrazów narządów oraz tkanek w ciele. Badanie trwa zwykle 20-60 minut.

Rezonans magnetyczny to badanie, które ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Stosuje się je do diagnostyki między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń dotyczących oka i ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby oraz pozostałych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Rezonans magnetyczny w Gdyni nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Istotną rzeczą jest ewentualna konieczność przeprowadzenia badania z kontrastem. Jeżeli do przeprowadzenia rezonansu jest konieczne podanie środka z kontrastem, nie powinno się nic jeść na 2 godziny przed rozpoczęciem badania. Można pić wodę niegazowaną. Na czas badania nie należy mieć przy sobie żadnych elementów stalowych, ponieważ mogą mieć wpływ na ostateczny wynik. Zabroniona jest biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe oraz inne metalowe elementy. Do rezonansu głowy nie należy mieć makijażu ani lakieru na włosach. Powinno się również powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które zażywa się na stałe.