Gliwice - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: kwiecień 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

NARODOWY INSTYTUT ONKOLOGII IM.MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE-PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

WYBRZEŻE ARMII KRAJOWEJ 15
GLIWICE
tel. +48 32 278 93 58

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 107 dni
Liczba osób oczekujących: 240

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

VOXEL SPÓŁKA AKCYJNA

DIONIZEGO TROCERA 39
ZABRZE
tel. +48 322 751 151

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 98 dni
Liczba osób oczekujących: 1840

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

VOXEL SPÓŁKA AKCYJNA

RADIOWA 2
GLIWICE
tel. +48 32 701 24 33

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 99 dni
Liczba osób oczekujących: 1477

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

SZPITAL MIEJSKI NR 4 W GLIWICACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ZYGMUNTA STAREGO 20
GLIWICE
tel. +48 516 009 222

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 30 dni
Liczba osób oczekujących: 216

Rezonans magnetyczny w Gliwicach jest nieinwazyjnym badaniem, pozwalającym na otrzymanie obrazu ciała w postaci przekrojów bez udziału promieniowania jonizującego. To metoda uznawana za bezpieczną i skuteczną w trakcie diagnostyki różnych schorzeń. To technika obrazowania medycznego, która wykorzystuje pole magnetyczne i fale radiowe generowane przy użyciu komputera. Umożliwia to otrzymanie bardzo dobrej jakości oraz szczegółowych obrazów tkanek i narządów w ciele. Badanie zajmuje przeważnie 20-60 minut.

Rezonans magnetyczny jest badaniem, które ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Stosuje się je do diagnozowania między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń w obrębie oka i ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby i pozostałych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Badanie w Gliwicach nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Ważną rzeczą jest ewentualna konieczność przeprowadzenia badania z kontrastem. Jeżeli do wykonania badania jest konieczne podanie środka z kontrastem, nie powinno się przyjmować pokarmów na 2 godziny przed rozpoczęciem badania. Dozwolone jest picie wody niegazowanej. Podczas rezonansu nie należy posiadać przy sobie żadnych elementów stalowych, ponieważ mają wpływ na wyniki. To, co należy zdjąć przed badaniem to: biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe i inne metalowe elementy. Do rezonansu głowy nie należy mieć makijażu ani produktów kosmetycznych na włosach. Powinno się także powiedzieć lekarzowi o wszystkich medykamentach, które są zażywane regularnie.