Szczecin - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: kwiecień 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO - SZCZECIN

AFFIDEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

AL. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 72
SZCZECIN
tel. +48 22 441 11 11

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 105 dni
Liczba osób oczekujących: 2292

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

ZACHODNIOPOMORSKIE CENTRUM ONKOLOGII

STRZAŁOWSKA 22
SZCZECIN
tel. 48(91)4251446

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 102 dni
Liczba osób oczekujących: 1851

ZAKŁAD DIAGNOSTYKI RADIOLOGICZNEJ (MRI)

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W SZCZECINIE

JAGIELLOŃSKA 44
SZCZECIN
tel. 091 4329525

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 107 dni
Liczba osób oczekujących: 956

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

SAMODZIELNY PUBLICZNY WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY W SZCZECINIE

ARKOŃSKA 4
SZCZECIN
tel. 918139306

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 102 dni
Liczba osób oczekujących: 1506

Rezonans magnetyczny w Szczecinie to nieinwazyjne badanie, które umożliwia uzyskanie obrazów przekroju ciała bez ingerencji promieniowania jonizującego. To metoda całkowicie bezpieczna i skuteczna podczas diagnostyki różnych schorzeń. To technika obrazowania medycznego, która wykorzystuje pole magnetyczne oraz generowane komputerowo fale radiowe. Pozwala to na uzyskanie wysokiej jakości i szczegółowych obrazów narządów oraz tkanek w ciele. Badanie zajmuje zwykle 20-60 minut.

Rezonans magnetyczny to badanie, które ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Stosuje się je do diagnozowania między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń dotyczących oka i ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby oraz pozostałych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Rezonans magnetyczny w Szczecinie nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Istotną rzeczą jest ewentualność przeprowadzenia badania z kontrastem. Jeżeli do przeprowadzenia badania jest konieczne podanie środka kontrastującego, nie powinno się nic jeść na 2 godziny przed rozpoczęciem badania. Można pić wodę niegazowaną. Podczas badania nie należy mieć przy sobie żadnych elementów metalowych, ponieważ mogą zaburzyć wynik. To, co należy zdjąć przed badaniem to: biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe oraz inne metalowe elementy. Do rezonansu głowy nie wolno mieć makijażu ani lakieru na włosach. Powinno się również powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które zażywa się na stałe.