Toruń - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: kwiecień 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO II

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY IM. L. RYDYGIERA W TORUNIU

KONSTYTUCJI 3 MAJA 42/-
TORUŃ
tel. 56 6794032

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 36 dni
Liczba osób oczekujących: 60

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO I

WOJEWÓDZKI SZPITAL ZESPOLONY IM. L. RYDYGIERA W TORUNIU

ŚW. JÓZEFA 53-59
TORUŃ
tel. 056-679-36-04

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 69 dni
Liczba osób oczekujących: 396

NZOZ TOMOGRAF

NZOZ "TOMOGRAF" W TORUNIU PROWADZONY PRZEZ "TOMOGRAF" SP. Z O.O. W TORUNIU

BATOREGO 17/19
TORUŃ
tel. 22 880 90 80

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 47 dni
Liczba osób oczekujących: 1127

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

LUX MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE 73
TORUŃ
tel. 22 880 90 80

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 38 dni
Liczba osób oczekujących: 465

Rezonans magnetyczny w Toruniu jest nieinwazyjnym badaniem umożliwiającym otrzymanie obrazu ciała w postaci przekrojów bez udziału promieniowania jonizującego. To metoda uznawana za bezpieczną i skuteczną w trakcie diagnostyki różnych schorzeń. To technika obrazowania medycznego, która wykorzystuje pole magnetyczne i komputerowo generowane fale radiowe. Umożliwia to uzyskanie bardzo dobrej jakości i szczegółowych obrazów narządów oraz tkanek w ciele. Badanie zajmuje zwykle 20-60 minut.

Rezonans magnetyczny jest badaniem, które można wszechstronnie stosować. Wykorzystuje się je do diagnostyki między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń w obrębie oka i ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby oraz pozostałych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Rezonans magnetyczny w Toruniu nie wymaga ze strony pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Ważną kwestią jest ewentualność podania środka kontrastującego. Jeżeli do wykonania badania jest konieczne podanie środka z kontrastem, nie powinno się nic jeść na 2 godziny przed rozpoczęciem badania. Dozwolone jest picie wody niegazowanej. Na czas rezonansu nie wolno posiadać przy sobie żadnych elementów stalowych, ponieważ mogą zaburzyć wynik. To, co należy zdjąć przed badaniem to: biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe oraz inne metalowe elementy. Podczas badania głowy nie należy mieć makijażu ani lakieru na włosach. Powinno się także powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które zażywa się na stałe.