Zabrze - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: kwiecień 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

RESONICA POŁETEK I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA

WINCENTEGO LIPA 2
RUDA ŚLĄSKA
tel. +48 32 765 92 22

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 71 dni
Liczba osób oczekujących: 881

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

VOXEL SPÓŁKA AKCYJNA

DIONIZEGO TROCERA 39
ZABRZE
tel. +48 322 751 151

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 98 dni
Liczba osób oczekujących: 1840

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

ŚLĄSKIE CENTRUM CHORÓB SERCA W ZABRZU

MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ 9
ZABRZE
tel. +48 32 373 36 00

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 173 dni
Liczba osób oczekujących: 348

Rezonans magnetyczny w Zabrzu to nieinwazyjne badanie, które umożliwia uzyskanie obrazów przekroju ciała bez ingerencji promieniowania jonizującego. To metoda uznawana za bezpieczną i skuteczną w trakcie diagnostyki różnych schorzeń. Obrazowanie medyczne wykorzystuje pole magnetyczne oraz generowane komputerowo fale radiowe. Pozwala to na otrzymanie wysokiej jakości oraz szczegółowych obrazów narządów oraz tkanek w ciele. Badanie zajmuje zwykle 20-60 minut.

Rezonans magnetyczny to badanie, które uznawane jest za wszechstronne. Stosuje się je do diagnozowania między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń dotyczących oka i ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby oraz innych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Rezonans magnetyczny w Zabrzu nie wymaga ze strony pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Istotną rzeczą jest ewentualność podania środka kontrastującego. Jeżeli do przeprowadzenia badania jest konieczne podanie środka z kontrastem, nie powinno się nic jeść na 2 godziny przed rozpoczęciem procedury. Można pić wodę niegazowaną. Podczas badania nie powinno się mieć przy sobie żadnych elementów metalowych, ponieważ mogą mieć wpływ na ostateczny wynik. To, co należy zdjąć przed badaniem to: biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe oraz inne metalowe elementy. Do badania głowy nie należy mieć makijażu ani produktów kosmetycznych na włosach. Powinno się również powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, które są zażywane na stałe.