Zielona Góra - Rezonans Magnetyczny na NFZ

aktualizacja: listopad 2024 r.

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

SZPITAL UNIWERSYTECKI IMIENIA KAROLA MARCINKOWSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

GÓRA UL. ZYTY 26
ZIELONA
tel. +48 68 329 63 30

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 110 dni
Liczba osób oczekujących: 466

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

AFFIDEA SP. Z O.O.

PODGÓRNA 43D
ZIELONA GÓRA
tel. +48 22 441 11 11

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 94 dni
Liczba osób oczekujących: 708

PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO

AFFIDEA SP. Z O.O.

TOWAROWA 20
ZIELONA GÓRA
tel. +48 224 411 111

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 111 dni
Liczba osób oczekujących: 1475

Rezonans magnetyczny to nieinwazyjne badanie, które pozwala na otrzymanie obrazów przekroju ciała bez udziału promieniowania jonizującego. To metoda całkowicie bezpieczna i skuteczna podczas diagnostyki różnych chorób. To technika obrazowania medycznego, która wykorzystuje pole magnetyczne oraz fale radiowe generowane przy użyciu komputera. Pozwala to na otrzymanie bardzo dobrej jakości oraz szczegółowych obrazów tkanek i narządów w ciele. Badanie trwa przeważnie 20-60 minut.

Rezonans magnetyczny jest badaniem, które uznawane jest za wszechstronne. Stosuje się je do diagnozowania między innymi tętniaków naczyń mózgowych, zaburzeń dotyczących oka i ucha wewnętrznego, stwardnienia rozsianego, uszkodzeń rdzenia nerwowego, urazów mózgu, nowotworów, chorób śródpiersia, chorób wątroby i innych narządów jamy brzusznej, schorzeń narządów ruchu.

Badanie nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Ważną rzeczą jest konieczność przeprowadzenia badania z kontrastem. Jeżeli do przeprowadzenia badania jest konieczne podanie środka z kontrastem, nie powinno się przyjmować pokarmów na 2 godziny przed rozpoczęciem procedury. Dozwolone jest picie wody niegazowanej. Na czas rezonansu nie należy posiadać przy sobie żadnych elementów stalowych, ponieważ mogą zaburzyć wynik. To, co należy zdjąć przed badaniem to: biżuteria, spinki, zegarki, paski, aparaty słuchowe oraz inne metalowe elementy. Podczas badania głowy nie wolno mieć makijażu ani lakieru na włosach. Powinno się także powiedzieć lekarzowi o wszystkich medykamentach, które zażywa się na stałe.